İp uygulamaları hakkında detaylı bilgi ve Dr. Asuman Çaylar‘ın İp uygulamaları ile ilgili ayrıcalıklarını incelemek için tıklayın.

İp uygulamaları içeriğimiz yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır. Sağlığınızla ilgili tüm sorularınız, endişeleriniz, teşhis veya tedavi için mutlaka doktorunuza veya sağlık kuruluşuna başvurunuz.

İp uygulamaları İncele & Randevu Al

Yaşla beraber zaman içerisinde ciltteki elastin ve kollajen kaybına bağlı olarak ciltte sarkmalar,kırışıklıklar oluşmaktadır.Bu oluşumların hepsi yüzdeki yağ petlerinin yerçekimin etkisiyle yer değiştirmesine,birbirinden ayrılmasına bağlıdır iple yüz germe veya askılama yönteminde cilt aldında SMAS dediğimiz bu tabakaya özellikleri olan ipleri yerleştirek buradaki sarkmaları düzeltip kırışıklıkları tedavi edebiliyoruz.
İple yüz germe işleminde cerrahide kullanılan cilt için üretilmiş içeriğinde polidiakson(PDO), POLİKAPROLAKTON dediğimiz kanüllerin içerisinde ,üzerinde balık kılçığı şeklinde çıkıntıları bulunan ipler , cilt altına SMAS dediğimiz tabakaya yerleştiriliyor ve burada kollajen ve elastin üreterek fibroz doku oluşmasını sağlıyor.Cilt altındaki ip erise bile ipin oluşturduğu fibroz doku etkisi cildin asılmasını,gerilmesini sağlıyor.İp uygulamalarında PDO iplerle olan kalıcılık yaklaşık bir yıl sürmektedir POLİKAPROLAKTON iplerle olan kalıcılık ise 2 yıl sürebilmektedir,
İp uygulamasında uygulanacak bölge lokal anestezik ilaçlar kullanılarak ,ip uygulanacak olan kanülün geçeceği hat boyunca uyuşturuluyor,ve sonra o bölgeye ipler gönderiliyor.İşlem yaklaşık bir saat sürüyor.Bütün bu işlemlerde sterilizasyon oldukça önemlidir.

İp uygulamaları ile ilgili sıkça sorulan sorular

Dr. Asuman Çaylar kliniğininde uygulanan İp uygulamaları ile ilgili Sıkça Sorulan Soruları Dr. Asuman Çaylar cevaplıyor. En sık karşılaşılan İp uygulamaları soruları ve cevapları arasında aradığınız yanıtını bulamıyorsanız sayfamızdaki ‘Doktorunuza Sorun‘ formu aracılığı ile sorunuzu gönderebilirsiniz.  Sorunuzu iletmeden önce lütfen E-Posta adresinizi doğru yazdığınızdan emin olun. Uzmanlarımızın cevapları size E-Posta adresiniz üzerinden de iletilecektir

İp uygulamaları ile ilgili Video ve Profesyonel danışmanlık

Dr. Asuman Çaylar kliniğininde geleneksel tedavi ve uygulamaların yanında günün en yeni ve en modern yaklaşımlarıda önerilerimiz içinde yer alır. Hem tedavi öncesi hem de tedavi sonrasında yapılması gerekenler hakkında detaylı olarak bilgilendirilirsiniz ve hiç bir zaman size destek vermeyi bırakmayız.

Dr. Asuman Çaylar kliniği ve personelleri ile siz hastalarımıza güzelliğini geri kazandırırken hayat kalitenizi de arttırırız.

İp uygulamaları fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple +902425129375 no’lu telefondan Dr. Asuman Çaylar kliniğinizi arayarak İp uygulamaları hizmet / tedavi 2024 yılı fiyat bilgisini öğrenebilir ya/da İp uygulamaları Muayene, uygulama ve/ya Tedavi 2024 yılı ücret tarifeleri hakkında daha detaylı bilgi edinebilir ya/da sitemizde bulunan Fiyat Talep Formunu doldurarak bizden İp uygulamaları ile ilgili 2024 fiyat tarifesi bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

İp uygulamaları ve Estetik & Güzelliğe dair herşey

Dr. Asuman Çaylar kliniğinde; İp uygulamaları tedavisinin yanı sıra Estetik ve Güzellik alanında tüm yenilikleri ve hizmetleri bulabileceğiniz bir adrestir.

İp uygulamaları ile ilgili önemli uyarı!

Bu makale ile genel İp uygulamaları hakkındaki konuya ilişkin bilgi verilmesi ve İp uygulamaları uygulamasının anlaşılmasına katkıda bulunulması amaçlanmaktadır. İp uygulamaları makalesi ile profesyonel tavsiye, tanı ve/veya tedavi amaçlanmamaktadır. Sağlık durumunuza ya da tedaviye yönelik tüm sorularınızı her zaman hekiminizin ya da alanında yetkin bir sağlık uzmanının tavsiyesine başvurun.

Son Güncelleme: 6. Şubat

Dr. Asuman Çaylar tarafından hazırlanmıştır.

İp uygulamaları hakkında daha fazla bilgi almak için formu doldurun biz sizi arayalım

İp uygulamaları ile ilgili tüm hasta yorumları

İp uygulamaları ile ilgili sorunuza verilen ve hiçbir muayeneye dayanmayan cevaplar tavsiye niteliğinde olup hiçbir şekilde teşhis ve/veya tedavi amacı gütmemekte, bunları taahhüt etmemektedir. Sitemizden elde edilen bilgilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek hiçbir sorumluluğu kabul etmediğimizi belirtir, sorularınız ile ilgili mutlaka bir doktora başvurmanız gerektiğini önemle tavsiye ederiz.