Gençlik aşısı nedir? içeriğimiz yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır. Sağlığınızla ilgili tüm sorularınız, endişeleriniz, teşhis veya tedavi için mutlaka doktorunuza veya sağlık kuruluşuna başvurunuz.

“Gençlik aşısı” terimi, yaşlanma belirtilerini azalttığı veya cildi daha genç ve canlı görünüme kavuşturduğu iddia edilen birçok tıbbi estetik prosedürü kapsayan bir terimdir. Bu prosedürler, cildin yaşlanmasına neden olan faktörlerin etkilerini azaltarak daha genç ve sağlıklı bir cilt görünümü sağlamayı amaçlar.

Gençlik aşısı adı altında sunulan prosedürler arasında botoks enjeksiyonları, dolgu uygulamaları, PRP (Platelet Rich Plasma) terapisi, mezoterapi, lazer terapileri ve cilt yenileme prosedürleri gibi çeşitli tıbbi estetik uygulamalar yer alabilir. Ancak, “gençlik aşısı” terimi bilimsel bir tanım olmadığından, bu prosedürlerin gerçekten cildin yaşlanma sürecini durdurup, gençleştirip gençleştirmediği hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Son Güncelleme: 16. Mart

Dr. Asuman Çaylar tarafından hazırlanmıştır.

Gençlik aşısı nedir? hakkında daha fazla bilgi almak için formu doldurun biz sizi arayalım