Botoks hakkında detaylı bilgi ve Dr. Asuman Çaylar‘ın Botoks ile ilgili ayrıcalıklarını incelemek için tıklayın.

Botoks içeriğimiz yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır. Sağlığınızla ilgili tüm sorularınız, endişeleriniz, teşhis veya tedavi için mutlaka doktorunuza veya sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Botoks İncele & Randevu Al

Yaklaşık 30 yıldır kullanılan,kas ve sinir kavşaklarınada asetil kolin dediğimiz reseptörleri geçici olarak bloke ederek kasın kasılmasına engel olan ve kasta kısmi paralizi yapan bir iaçtır.Önceleri sadece medikal amaçlı kullanılırken örneğin şaşılıkta,tetanozda,felçlere bağlı spastide de kullanılırken kasların kasılmasına engel olması ve yüzdeki mimik kaslarının da hareketine engel olunduğunda ordaki kırışıklıklada düzelmes görülmesi nedeniyle 2002 yılından beri estetik amaçlı da kullanılmaktadır.
Clostridium botilinum bakterisinin veya türlerinin toksinlerinden üretilen,kas sinir kavşağında kasın kasılmasına neden olan asetilkolin reseptörünü geçici olarak bloke eden bir proteindir.
Etken maddesindeki botilinum toksininden dolaı botox adını almışır.

Estetik amaçlı olarak en çok yüz bölgesinde kaş çatma çizgileri,kaz ayakları dediğimiz göz çevresindeki kırışıklıklarda,alın bölgesindeki kırışıklıklarda,burun ucu kaldırma,burundaki gülme çizgileri dediğmiz kırışıklıklarda,sigara çizgilerini yok etmekte ,boyun ve dekolte bölgesi kırışıklıklarını önlemede ve tedavi etmekte kullanmaktayız.

  • Ayrıca botoxu diş sıkma ve yüz inceltmede (masatter botoxu),
  • El ve ayak terlemesinde,şakak terlemesine,hatta postmenapozal terlemelerde,
  • Migren tedavisinde,
  • Saç botox u olarak da saç dökülmelerinde özellikle seboreik dermatitli saçlarda uygulama yapılmaktadır.
  • Mezobotox olarakta botoxu çok küçük dozlarda ve seyrelterek bütün yüze ve boyna,dekolte bölgesine uygulayarak ciltte oluşan küçük kırışılıklar,
  • Çenede oluşan kaldırım taşı görüntüsünü gidermede,
  • Yüzün sarkmasıyla üzgün yüz görüntüsünü gidermek içinde dudağı aşağıya çeken kaslara botox uygulayarak ,üzgün surat görüntüsünü gidermede ,

Boyunun yaşlanması ve incelmesiyle bazı insanlarda platisma dediğimiz boyun kasları çok belirgin olur ve buda insanı çok sert ve sinirli gösterir ve bu kaslar yemek yerken konuşurken belirgin hale gelir,botox bu bölgeye yapılarak görüntünün giderilmesinde oldukça etkilidir.

Botoks ile ilgili sıkça sorulan sorular

Dr. Asuman Çaylar kliniğininde uygulanan Botoks ile ilgili Sıkça Sorulan Soruları Dr. Asuman Çaylar cevaplıyor. En sık karşılaşılan Botoks soruları ve cevapları arasında aradığınız yanıtını bulamıyorsanız sayfamızdaki ‘Doktorunuza Sorun‘ formu aracılığı ile sorunuzu gönderebilirsiniz.  Sorunuzu iletmeden önce lütfen E-Posta adresinizi doğru yazdığınızdan emin olun. Uzmanlarımızın cevapları size E-Posta adresiniz üzerinden de iletilecektir

Botoks ile ilgili Video ve Profesyonel danışmanlık

Dr. Asuman Çaylar kliniğininde geleneksel tedavi ve uygulamaların yanında günün en yeni ve en modern yaklaşımlarıda önerilerimiz içinde yer alır. Hem tedavi öncesi hem de tedavi sonrasında yapılması gerekenler hakkında detaylı olarak bilgilendirilirsiniz ve hiç bir zaman size destek vermeyi bırakmayız.

Dr. Asuman Çaylar kliniği ve personelleri ile siz hastalarımıza güzelliğini geri kazandırırken hayat kalitenizi de arttırırız.

Botoks fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple +902425129375 no’lu telefondan Dr. Asuman Çaylar kliniğinizi arayarak Botoks hizmet / tedavi 2024 yılı fiyat bilgisini öğrenebilir ya/da Botoks Muayene, uygulama ve/ya Tedavi 2024 yılı ücret tarifeleri hakkında daha detaylı bilgi edinebilir ya/da sitemizde bulunan Fiyat Talep Formunu doldurarak bizden Botoks ile ilgili 2024 fiyat tarifesi bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Botoks ve Estetik & Güzelliğe dair herşey

Dr. Asuman Çaylar kliniğinde; Botoks tedavisinin yanı sıra Estetik ve Güzellik alanında tüm yenilikleri ve hizmetleri bulabileceğiniz bir adrestir.

Botoks ile ilgili önemli uyarı!

Bu makale ile genel Botoks hakkındaki konuya ilişkin bilgi verilmesi ve Botoks uygulamasının anlaşılmasına katkıda bulunulması amaçlanmaktadır. Botoks makalesi ile profesyonel tavsiye, tanı ve/veya tedavi amaçlanmamaktadır. Sağlık durumunuza ya da tedaviye yönelik tüm sorularınızı her zaman hekiminizin ya da alanında yetkin bir sağlık uzmanının tavsiyesine başvurun.

Son Güncelleme: 6. Şubat

Dr. Asuman Çaylar tarafından hazırlanmıştır.

Botoks hakkında daha fazla bilgi almak için formu doldurun biz sizi arayalım

Botoks ile ilgili tüm hasta yorumları

Botoks ile ilgili sorunuza verilen ve hiçbir muayeneye dayanmayan cevaplar tavsiye niteliğinde olup hiçbir şekilde teşhis ve/veya tedavi amacı gütmemekte, bunları taahhüt etmemektedir. Sitemizden elde edilen bilgilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek hiçbir sorumluluğu kabul etmediğimizi belirtir, sorularınız ile ilgili mutlaka bir doktora başvurmanız gerektiğini önemle tavsiye ederiz.