Masseter Botoksu (Çene Botoksu) hakkında detaylı bilgi ve Dr. Asuman Çaylar‘ın Masseter Botoksu (Çene Botoksu) ile ilgili ayrıcalıklarını incelemek için tıklayın.

Masseter Botoksu (Çene Botoksu) içeriğimiz yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır. Sağlığınızla ilgili tüm sorularınız, endişeleriniz, teşhis veya tedavi için mutlaka doktorunuza veya sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Masseter Botoksu (Çene Botoksu) İncele & Randevu Al

Massetter kası bizim çiğneme kaslarımızdan bir tanesi ve en güçlüsüdür.Masseter botoxu bu kasa yapıldığı için ismini burdan almıştır.Masseter kasının fazla güçlü olması bazı kişilerde yüzün alt kısmının fazla geniş görünmesine neden olur.Ayrıca Bu kasın güçlü fazla güçlü olması bazı kişilede Bruksizm denen diş sıkmalarına,diş gıcırdatmalarına ve hatta diş kayıplarına neden olmaktadır.

İdeal yüz şeklinde kadınlarla erkekler arasında farklar vardır,kare bir yüz erkeklerde daha güçlü ve sert ifade sağlarken ,kadınları sert ve erkeksi gösterdiğinden yuvarlak ve kare yüzlü kadınlar daha feminen bir görüntü için massetter botoxuna başvurmaktadırlar.Böylece daha oval ve ince bir yüz şekline sahip olabilmektedirler.Massetter botoxunun birkaç defa ard arada yapılmasıyla yüzde kalıcı olarak incelme mevcut olabilmektedir,buda çene incetlme ameliyatlarına üstünlük sağlamaktadır.
Botoxun burdaki etki mekanizması yine kasın kasılmasını geçici olarak bloke etmektir.Burda botoxun dozu kişiye ve kasın gücüne göre ayarlanmaktadır.Botoxun etki süresi kişiye göre değişmekle birlikte yaklaşık 6 aydır..Massetter botoxu yapıldıktan sonra etkisi 1 haftada başlamakla birlikte tam etkisini 15. Günden itibararen görmeye başlarız.

Masseter Botoksu (Çene Botoksu) ile ilgili sıkça sorulan sorular

Dr. Asuman Çaylar kliniğininde uygulanan Masseter Botoksu (Çene Botoksu) ile ilgili Sıkça Sorulan Soruları Dr. Asuman Çaylar cevaplıyor. En sık karşılaşılan Masseter Botoksu (Çene Botoksu) soruları ve cevapları arasında aradığınız yanıtını bulamıyorsanız sayfamızdaki ‘Doktorunuza Sorun‘ formu aracılığı ile sorunuzu gönderebilirsiniz.  Sorunuzu iletmeden önce lütfen E-Posta adresinizi doğru yazdığınızdan emin olun. Uzmanlarımızın cevapları size E-Posta adresiniz üzerinden de iletilecektir

Masseter Botoksu (Çene Botoksu) ile ilgili Video ve Profesyonel danışmanlık

Dr. Asuman Çaylar kliniğininde geleneksel tedavi ve uygulamaların yanında günün en yeni ve en modern yaklaşımlarıda önerilerimiz içinde yer alır. Hem tedavi öncesi hem de tedavi sonrasında yapılması gerekenler hakkında detaylı olarak bilgilendirilirsiniz ve hiç bir zaman size destek vermeyi bırakmayız.

Dr. Asuman Çaylar kliniği ve personelleri ile siz hastalarımıza güzelliğini geri kazandırırken hayat kalitenizi de arttırırız.

Masseter Botoksu (Çene Botoksu) fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple +902425129375 no’lu telefondan Dr. Asuman Çaylar kliniğinizi arayarak Masseter Botoksu (Çene Botoksu) hizmet / tedavi 2024 yılı fiyat bilgisini öğrenebilir ya/da Masseter Botoksu (Çene Botoksu) Muayene, uygulama ve/ya Tedavi 2024 yılı ücret tarifeleri hakkında daha detaylı bilgi edinebilir ya/da sitemizde bulunan Fiyat Talep Formunu doldurarak bizden Masseter Botoksu (Çene Botoksu) ile ilgili 2024 fiyat tarifesi bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Masseter Botoksu (Çene Botoksu) ve Estetik & Güzelliğe dair herşey

Dr. Asuman Çaylar kliniğinde; Masseter Botoksu (Çene Botoksu) tedavisinin yanı sıra Estetik ve Güzellik alanında tüm yenilikleri ve hizmetleri bulabileceğiniz bir adrestir.

Masseter Botoksu (Çene Botoksu) ile ilgili önemli uyarı!

Bu makale ile genel Masseter Botoksu (Çene Botoksu) hakkındaki konuya ilişkin bilgi verilmesi ve Masseter Botoksu (Çene Botoksu) uygulamasının anlaşılmasına katkıda bulunulması amaçlanmaktadır. Masseter Botoksu (Çene Botoksu) makalesi ile profesyonel tavsiye, tanı ve/veya tedavi amaçlanmamaktadır. Sağlık durumunuza ya da tedaviye yönelik tüm sorularınızı her zaman hekiminizin ya da alanında yetkin bir sağlık uzmanının tavsiyesine başvurun.

Son Güncelleme: 6. Şubat

Dr. Asuman Çaylar tarafından hazırlanmıştır.

Masseter Botoksu (Çene Botoksu) hakkında daha fazla bilgi almak için formu doldurun biz sizi arayalım

Masseter Botoksu (Çene Botoksu) ile ilgili tüm hasta yorumları

Masseter Botoksu (Çene Botoksu) ile ilgili sorunuza verilen ve hiçbir muayeneye dayanmayan cevaplar tavsiye niteliğinde olup hiçbir şekilde teşhis ve/veya tedavi amacı gütmemekte, bunları taahhüt etmemektedir. Sitemizden elde edilen bilgilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek hiçbir sorumluluğu kabul etmediğimizi belirtir, sorularınız ile ilgili mutlaka bir doktora başvurmanız gerektiğini önemle tavsiye ederiz.