Lipoliz hakkında detaylı bilgi ve Dr. Asuman Çaylar‘ın Lipoliz ile ilgili ayrıcalıklarını incelemek için tıklayın.

Lipoliz içeriğimiz yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır. Sağlığınızla ilgili tüm sorularınız, endişeleriniz, teşhis veya tedavi için mutlaka doktorunuza veya sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Lipoliz İncele & Randevu Al

Lipoliz etkili bir yağ eritme yöntemidir.Lipolizin en önemli özelliği ameliyat gerektirmeden yağlardan kurtulma olanağı vermesidir.Lipocation yöntemine alternatif olmuştur.
Lipoliz de soya yağından elde edilen phosphatidycholine maddesi kullanılmaktadır.Tıpta uzun süredir kolesterolün düşürülmesi,damar içi yağ plaklarının eritilmesi amacı ile kullanılan bu madde son yıllarda estetik amaçlıda kullnılmaya başlanmştır.Phosphatidycholine (soya yağı) enjekte edildikten sonra yağ hücrelerinde yağların geçirgenliği artar,bu durum bazen yağ hücrelerinin tamamen deforme olup ortadan kalkmasına ,bazende hücre zarının geçirgenliğini artırarak yağ içeriğinin dışarıya çıkartılması şeklinde olur.Bu şekilde yağ hücrelerinde olan değişiklikler ,problemli alanda yağ hücrelerini bazen tamamen küçülmesine veya yok olmasına sebep olarak o bölgenin incelmesini sağlar.Lipoliz yaparken aynı zamanda o bölgeye dolaşım arttırıcı,doku destekleyici,yağ taşıyıcı ilaçlarla phosphatidycholine (soya yağı) karıştırılarak bu karışım problemli bölgeye enjekte edilir ve daha hızlı sonuç alınması sağlanır.

Lipoliz Uygulanışı

Lipoliz enjeksiyonları yağ fazlalığı olan yerlere yaklaşık 13mm olan çok ince iğnelerle çoklu enjeksiyon şeklinde uygulanır,brdaki amaç ilacı yağ olan yere verebilmektir .Kişiye bağlı olarak haftada bir veya 15 günde bir seans sıklığı olmak üzere 4 ila 8 seans araında yapılması ile ciddi bir incelme görülür.Uygulama sonrası yapılan bölgede bazen enjeksiyon yerlerinde hafif bir ağrı bazende,küçük morluklar görülebilir.
Lipoliz bir zayıflatma yöntemi değildir,Lipoliz yapılan kişinin diyet ,spor yapması ,çok su içmesi lipolizin başarısını artırır ve fark yaratır.

Lipoliz nedir, Lipoliz hakkında, Lipoliz kimlere uygulanmaz ?

Lipoliz, yağ hücrelerinin deforme edilip ortadan kaldırılması ya da hücre zarının geçirgenliğinin arttırılarak yağın dışarıya çıkartılması ile ilgili bir mekanizmadır. Bu yöntem, etkisini yağ hücresi zarının akışkanlığını ve geçirgenliğini arttırarak gösterir. Lipidik bileşimin hücre dışına çıkışını kolaylaştırır. Sonuçta yağ hücresini normal boyutlara getirerek hatta yağ hücresini yok ederek etkisini gösterir. Lipoliz yağ hücrelerinden yağı hücrede hasar oluşturmadan uzaklaştırır. Bu işlem cildin doğal görünümüne olumsuz etki yapmaz. Eğer tekrar kilo alınırsa, yağ tedavi edilen yerlere tekrar yerleşir. Fakat bu yerleşme kişinin metabolizmasına bağlı olarak hemen olmaz. Karboksiterapi ile birlikte olan uygulamalarda etkili olma şansı çok daha fazladır. Egzersiz ve diyet destekleri işlemin başarı oranını artırır.

Lipoliz hakkında

Son dönemin en gözde zayıflama yöntemlerinden olan lipoliz(lipoterapi) yönteminde etken madde fofatidil kolin(fosfolipid) olan bir ilaç kullanılmaktadır. Vücutta istenmeyen bölgelerde yerleşen yağ fazlalıklarının tedavisinde kullanılabileceği düşünülmüştür, bu lokal fazlalıklar özellikle bel her iki yan tarafı, göbek, bacak ve diz içleri,kol ve ayak bileği, boyun gıdısındaki fazlalıklardır.

Lipoliz kimlere uygulanmaz

Hamileler, şeker hastaları, kalp rahatsızlığı olanlar, kanser hastaları ve daha önce ağır bir karaciğer sorunu yaşayanlara lipoliz uygulanmaz.
Dikkat edilmesi gereken özel durumlar
Lipoliz sağlıklı bir beslenme ve düzenli diyet programı ile birlikte değerlendirilmesi gereken özel bir yöntemdir. Çünkü bu yöntem, kilo verdirtme işleminden daha çok yağ fazlalıklarının giderilmesinde veya azaltılmasında uygulanan bir yöntem olup, ilaç doğrudan doğruya yağ dokusu üzerinde mekanik bir etki yaratarak yağ dokusunu gidermektedir. Yağ hücreleri bu yöntemle travmatize olduğundan tedavi bölgesinde eskisi gibi fazlalıkların görülmesi beklenilen bir durum değildir.

Lipoliz uygulaması ve seans süresi

Soya lesitin iğneleri, etkisi izlenerek en az 2 hafta aralıklarla yapılmalı, ilk seansın sonuçları bir veya birkaç haftadan sonra görülmeye başlar, ama erime çok daha uzun süre devam eder. Seans sayısı kişiden kişiye göre değişmekle birlikte genellikle 4-8 hafta şeklinde veya daha fazlası olabilir. Bir defada kullanılan ilaç miktarı; yağ kitlesinin yerleşim yeri ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterir.

Lipoliz ve komplikasyon

Yaklaşık 10 yıldan beri kolestrolü düşürmek ve belli bir takım hastalıkların tedavisinde kullanılan bu ilacın kanıtlanmış yan etkisi yoktur. Mezoterapi iğnesine benzer son derece ince uçlu bir iğne ile uygulama yapılır.Uygulama yapılan bölgelerde hafif kızarıklık, hassasiyet, kaşınma, ödem gibi bazen küçük morarmalar görülebilir, bu durum ortalama 3-5 gün devam edebilir. Uygulamadan sonraki gün hafif bir ısı artışı ve ağrı hissi söz konusu olabilir ancak bu komplikasyonlar normal olup, bir veya birkaç gün içerisinde vücut normalleşmesi görülür.

Lipoliz ile ilgili sıkça sorulan sorular

Dr. Asuman Çaylar kliniğininde uygulanan Lipoliz ile ilgili Sıkça Sorulan Soruları Dr. Asuman Çaylar cevaplıyor. En sık karşılaşılan Lipoliz soruları ve cevapları arasında aradığınız yanıtını bulamıyorsanız sayfamızdaki ‘Doktorunuza Sorun‘ formu aracılığı ile sorunuzu gönderebilirsiniz.  Sorunuzu iletmeden önce lütfen E-Posta adresinizi doğru yazdığınızdan emin olun. Uzmanlarımızın cevapları size E-Posta adresiniz üzerinden de iletilecektir

Lipoliz ile ilgili Video ve Profesyonel danışmanlık

Dr. Asuman Çaylar kliniğininde geleneksel tedavi ve uygulamaların yanında günün en yeni ve en modern yaklaşımlarıda önerilerimiz içinde yer alır. Hem tedavi öncesi hem de tedavi sonrasında yapılması gerekenler hakkında detaylı olarak bilgilendirilirsiniz ve hiç bir zaman size destek vermeyi bırakmayız.

Dr. Asuman Çaylar kliniği ve personelleri ile siz hastalarımıza güzelliğini geri kazandırırken hayat kalitenizi de arttırırız.

Lipoliz fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple +902425129375 no’lu telefondan Dr. Asuman Çaylar kliniğinizi arayarak Lipoliz hizmet / tedavi 2024 yılı fiyat bilgisini öğrenebilir ya/da Lipoliz Muayene, uygulama ve/ya Tedavi 2024 yılı ücret tarifeleri hakkında daha detaylı bilgi edinebilir ya/da sitemizde bulunan Fiyat Talep Formunu doldurarak bizden Lipoliz ile ilgili 2024 fiyat tarifesi bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Lipoliz ve Estetik & Güzelliğe dair herşey

Dr. Asuman Çaylar kliniğinde; Lipoliz tedavisinin yanı sıra Estetik ve Güzellik alanında tüm yenilikleri ve hizmetleri bulabileceğiniz bir adrestir.

Lipoliz ile ilgili önemli uyarı!

Bu makale ile genel Lipoliz hakkındaki konuya ilişkin bilgi verilmesi ve Lipoliz uygulamasının anlaşılmasına katkıda bulunulması amaçlanmaktadır. Lipoliz makalesi ile profesyonel tavsiye, tanı ve/veya tedavi amaçlanmamaktadır. Sağlık durumunuza ya da tedaviye yönelik tüm sorularınızı her zaman hekiminizin ya da alanında yetkin bir sağlık uzmanının tavsiyesine başvurun.

Son Güncelleme: 6. Şubat

Dr. Asuman Çaylar tarafından hazırlanmıştır.

Lipoliz hakkında daha fazla bilgi almak için formu doldurun biz sizi arayalım

Lipoliz ile ilgili tüm hasta yorumları

Lipoliz ile ilgili sorunuza verilen ve hiçbir muayeneye dayanmayan cevaplar tavsiye niteliğinde olup hiçbir şekilde teşhis ve/veya tedavi amacı gütmemekte, bunları taahhüt etmemektedir. Sitemizden elde edilen bilgilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek hiçbir sorumluluğu kabul etmediğimizi belirtir, sorularınız ile ilgili mutlaka bir doktora başvurmanız gerektiğini önemle tavsiye ederiz.