Ameliyatsız Burun Estetiği nedir? içeriğimiz yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır. Sağlığınızla ilgili tüm sorularınız, endişeleriniz, teşhis veya tedavi için mutlaka doktorunuza veya sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Ameliyatsız burun estetiği, cerrahi müdahale olmadan, burun şeklini düzeltmek, küçültmek veya belirginleştirmek için yapılan bir estetik işlemdir. Bu işlem, hyaluronik asit dolgular veya botoks enjeksiyonları gibi, enjekte edilebilen malzemelerin burun bölgesine uygulanması ile gerçekleştirilir.

Ameliyatsız burun estetiği, burun şeklindeki küçük kusurları düzeltmek, burun ucu veya burun sırtındaki çukurları doldurmak, burun kanatlarını kaldırmak veya düzleştirmek gibi işlemler için uygulanabilir. Bu işlem, genellikle 15-30 dakika sürer ve lokal anestezi kullanılarak yapılır. İşlem sonrasında, hasta hemen günlük aktivitelerine dönebilir.

Ameliyatsız burun estetiği, cerrahi müdahale gerektirmeyen bir alternatif olarak tercih edilebilir. Ancak, bu işlemin etkisi geçicidir ve yaklaşık 6-12 ay içinde tekrarlanması gerekebilir. Ayrıca, ameliyatsız burun estetiği, ciddi burun şekil bozuklukları için uygun olmayabilir. Bu nedenle, ameliyatsız burun estetiği için uygunluğunuzun, bir uzman hekim tarafından değerlendirilmesi önerilir.

Son Güncelleme: 16. Mart

Dr. Asuman Çaylar tarafından hazırlanmıştır.

Ameliyatsız Burun Estetiği nedir? hakkında daha fazla bilgi almak için formu doldurun biz sizi arayalım