Şakak Dolgusu hakkında detaylı bilgi ve Dr. Asuman Çaylar‘ın Şakak Dolgusu ile ilgili ayrıcalıklarını incelemek için tıklayın.

Şakak Dolgusu içeriğimiz yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır. Sağlığınızla ilgili tüm sorularınız, endişeleriniz, teşhis veya tedavi için mutlaka doktorunuza veya sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Şakak Dolgusu İncele & Randevu Al

Yaşlanma değişikliklerinden bir çoğu yüzdeki hacim değişikliklerine bağlıdır.Yıllar içerisinde bazı yüzler yukarıdan aşağıya doğru kilo alırken bazı yüzlerde aşağıya doru zayıflar.Şakak bölgesi kaş ile saç çizgisi arasında kalan hafif çukur bir bölgedri.Bu bögedeki kemik ve bağ dokusu değişiklikleri ile oluşan hacım kaybı kaşın düşmesine,alın çizgierinin fazlalaşmasına ve kaz ayaklarının belirginleşmesine neden olur.Şakak bölgesi derisi zaten ince olduğu için yine bu bölgedeki volüm kaybı sonucu kaş ile alın bölgesi gözle görülür bir şekilde daralarak,çukurun ön sınırını oluşturan göz dış kemiği daha belirgin bir hale gelmektedir ve bunun sonunda göz kapağında sarkmalar oluşmaktadır.
Kaş ile alındaki saç çizgisi arasında kalan şakak dediğimiz bu alana enjekte edilen çapraz bağlı hyalüronik asit dolgularla bu bölümdeki volüm kaybının yerine koyulması yüzde daha dinamik ve genç bir görüntü sağlamış olur ,aynı zamanda şakak dolgusu ile kaş liftingi,alın bölgesindeki kırışıklıklar ve kaz ayaklarındaki kırışıklıkları indirekt olarak tedavi edilir.
Şakak dolgusu uygulaması yaklaşık 30 dakikalık bir işlemdir.Buradaki dolgunun kalıcılığı kişiye ve kullanılan malzemeye göre değişmekle birlikte 9-15 ay arasındadır.
Şakak dolgudundan sonra istemediğimiz yan etki bazen görülen küçük hematomlardır ve ödemdir. ,bunlarda en geç bir hafta içerisinde düzelecek olan komplikasyonlardır.Şakak bölgesi alanı damarlar açısından zengin bir bölgedir uygulamanın doktorlar tarafından yapılması gereklidir.

Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu

Şakak dolgusu, genellikle yaşlanmanın bir sonucu olarak çöküntü ve sarkma yaşayan şakak bölgesine uygulanan bir kozmetik işlemdir. Şakak bölgesindeki hacim kaybı ve sarkmanın düzeltilmesine yardımcı olan bu işlem, yüz hatlarının belirginleştirilmesine, daha genç ve canlı bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur.

Şakak dolgusu, genellikle hyaluronik asit bazlı dolgu malzemeleri kullanılarak yapılır. İşlem, lokal anestezi altında yapılır ve yaklaşık 15-30 dakika sürer. Dolgu malzemesi, ince bir iğne ile şakak bölgesine enjekte edilir ve doktorun yönlendirmesi ile istenilen hacim ve şekil elde edilir.

Şakak dolgusu, yüz hatlarının belirginleştirilmesine ve simetrisinin sağlanmasına yardımcı olur. Yüzün genel görünümünü iyileştirir ve daha canlı bir görünüm sağlar. Ayrıca, göz çevresindeki torbalanma ve koyu halkaların düzeltilmesine de yardımcı olabilir. Şakak dolgusu, yüz germe veya diğer invaziv işlemler yerine daha hızlı ve daha az invaziv bir seçenek olarak da tercih edilebilir.

Dr. Asuman Çaylar Kliniği Alanya olarak, şakak dolgusu gibi farklı dolgu işlemleri konusunda uzmanlaşmış bir ekip ile çalışıyoruz. Deneyimli ve uzman ekibimiz, her müşterinin ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmış tedaviler sunar. Müşterilerimize, güvenli, rahat ve konforlu bir tedavi deneyimi sunmak için çalışıyoruz.

Eğer siz de şakak dolgusu veya diğer dolgu işlemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız, Dr. Asuman Çaylar Kliniği Alanya olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman ekibimiz, size en uygun tedavi planını sunmak için memnuniyetle yardımcı olacaktır.

Şakak Dolgusu ile ilgili sıkça sorulan sorular

Dr. Asuman Çaylar kliniğininde uygulanan Şakak Dolgusu ile ilgili Sıkça Sorulan Soruları Dr. Asuman Çaylar cevaplıyor. En sık karşılaşılan Şakak Dolgusu soruları ve cevapları arasında aradığınız yanıtını bulamıyorsanız sayfamızdaki ‘Doktorunuza Sorun‘ formu aracılığı ile sorunuzu gönderebilirsiniz.  Sorunuzu iletmeden önce lütfen E-Posta adresinizi doğru yazdığınızdan emin olun. Uzmanlarımızın cevapları size E-Posta adresiniz üzerinden de iletilecektir

Şakak Dolgusu ile ilgili Video ve Profesyonel danışmanlık

Dr. Asuman Çaylar kliniğininde geleneksel tedavi ve uygulamaların yanında günün en yeni ve en modern yaklaşımlarıda önerilerimiz içinde yer alır. Hem tedavi öncesi hem de tedavi sonrasında yapılması gerekenler hakkında detaylı olarak bilgilendirilirsiniz ve hiç bir zaman size destek vermeyi bırakmayız.

Dr. Asuman Çaylar kliniği ve personelleri ile siz hastalarımıza güzelliğini geri kazandırırken hayat kalitenizi de arttırırız.

Şakak Dolgusu fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple +902425129375 no’lu telefondan Dr. Asuman Çaylar kliniğinizi arayarak Şakak Dolgusu hizmet / tedavi 2024 yılı fiyat bilgisini öğrenebilir ya/da Şakak Dolgusu Muayene, uygulama ve/ya Tedavi 2024 yılı ücret tarifeleri hakkında daha detaylı bilgi edinebilir ya/da sitemizde bulunan Fiyat Talep Formunu doldurarak bizden Şakak Dolgusu ile ilgili 2024 fiyat tarifesi bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Şakak Dolgusu ve Estetik & Güzelliğe dair herşey

Dr. Asuman Çaylar kliniğinde; Şakak Dolgusu tedavisinin yanı sıra Estetik ve Güzellik alanında tüm yenilikleri ve hizmetleri bulabileceğiniz bir adrestir.

Şakak Dolgusu ile ilgili önemli uyarı!

Bu makale ile genel Şakak Dolgusu hakkındaki konuya ilişkin bilgi verilmesi ve Şakak Dolgusu uygulamasının anlaşılmasına katkıda bulunulması amaçlanmaktadır. Şakak Dolgusu makalesi ile profesyonel tavsiye, tanı ve/veya tedavi amaçlanmamaktadır. Sağlık durumunuza ya da tedaviye yönelik tüm sorularınızı her zaman hekiminizin ya da alanında yetkin bir sağlık uzmanının tavsiyesine başvurun.

Son Güncelleme: 15. Mart

Dr. Asuman Çaylar tarafından hazırlanmıştır.

Şakak Dolgusu hakkında daha fazla bilgi almak için formu doldurun biz sizi arayalım

Şakak Dolgusu ile ilgili tüm hasta yorumları

Şakak Dolgusu ile ilgili sorunuza verilen ve hiçbir muayeneye dayanmayan cevaplar tavsiye niteliğinde olup hiçbir şekilde teşhis ve/veya tedavi amacı gütmemekte, bunları taahhüt etmemektedir. Sitemizden elde edilen bilgilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek hiçbir sorumluluğu kabul etmediğimizi belirtir, sorularınız ile ilgili mutlaka bir doktora başvurmanız gerektiğini önemle tavsiye ederiz.