PRP saç ekimi nedir? içeriğimiz yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır. Sağlığınızla ilgili tüm sorularınız, endişeleriniz, teşhis veya tedavi için mutlaka doktorunuza veya sağlık kuruluşuna başvurunuz.

PRP saç ekimi, saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerde saç büyümesini teşvik etmek amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. PRP, Platelet Rich Plasma kelimelerinin kısaltmasıdır ve kan plazmasından elde edilen zenginleştirilmiş bir plazma çözeltisidir.

PRP saç ekimi işlemi, öncelikle hastadan alınan kanın santrifüj edilerek plazma, plateletler ve büyüme faktörlerinin yoğun olduğu bir konsantre haline getirilmesiyle başlar. Daha sonra bu konsantre haline getirilmiş PRP, saçlı deriye enjekte edilir. PRP’nin içerdiği büyüme faktörleri, saç köklerinin beslenmesini ve canlanmasını sağlayarak saç büyümesini teşvik eder.

PRP saç ekimi, daha yoğun saç çıkışı sağlama, saç kalitesini ve saç yoğunluğunu arttırma gibi avantajları nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Ancak, PRP saç ekimi sonrası saç dökülmesi sorunu tamamen çözmez ve etkisi kişiden kişiye değişebilir.

Son Güncelleme: 16. Mart

Dr. Asuman Çaylar tarafından hazırlanmıştır.

PRP saç ekimi nedir? hakkında daha fazla bilgi almak için formu doldurun biz sizi arayalım