Mezoterapi nedir? içeriğimiz yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır. Sağlığınızla ilgili tüm sorularınız, endişeleriniz, teşhis veya tedavi için mutlaka doktorunuza veya sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Mezoterapi, cilt altına vitaminler, mineraller, amino asitler ve diğer besleyici maddelerin enjekte edildiği bir medikal estetik tedavi yöntemidir. Bu yöntem, cildin daha genç ve sağlıklı görünmesine yardımcı olmak, cilt sorunlarını gidermek ve hatta saç dökülmesini tedavi etmek için kullanılır.

Mezoterapi işlemi, bir iğne veya iğneler aracılığıyla besleyici maddelerin cildin alt tabakalarına enjekte edilmesini içerir. Enjekte edilen maddeler, cildin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir. Cildin ihtiyacına göre vitaminler, antioksidanlar, hyaluronik asit, amino asitler ve diğer besleyici maddeler kullanılabilir. Mezoterapi işlemi, cilt altında daha yüksek konsantrasyonlarda aktif bileşenlerin hedeflenen bölgeye doğrudan ulaşmasını sağlar.

Mezoterapi işlemi genellikle ağrısızdır ve anestezi gerektirmez. İşlem sonrası hafif kızarıklık, şişlik veya morarma gibi yan etkiler oluşabilir. İşlem sonrası iyileşme süreci oldukça hızlıdır ve kişinin normal aktivitelerine geri dönmesi birkaç gün içinde mümkündür. Mezoterapi, diğer estetik tedavilerle birlikte kullanılabileceği gibi tek başına da uygulanabilir.

Son Güncelleme: 16. Mart

Dr. Asuman Çaylar tarafından hazırlanmıştır.

Mezoterapi nedir? hakkında daha fazla bilgi almak için formu doldurun biz sizi arayalım