FUE nedir? içeriğimiz yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır. Sağlığınızla ilgili tüm sorularınız, endişeleriniz, teşhis veya tedavi için mutlaka doktorunuza veya sağlık kuruluşuna başvurunuz.

FUE, Follicular Unit Extraction (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) kelime öbeğinin kısaltmasıdır ve saç ekimi işleminde kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemde, tek tek saç kökleri alınarak saçsız veya seyrek olan bölgelere ekilir.

FUE yöntemi, saç ekimi işleminde kullanılan diğer yöntemlerden farklı olarak saç köklerinin alınmasında bir bıçak veya skalpel kullanılmaz. Bunun yerine, özel bir cihaz kullanılarak saç kökleri deriden çıkarılır. Bu cihaz, saç köklerini çevreleyen dokuları zarar vermeden hedeflenen bölgeden alır ve daha sonra saçlı bölgeye enjekte edilir.

FUE saç ekimi yöntemi, minimal invaziv olması, iz bırakmaması ve daha hızlı iyileşme süreci nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilir. Ayrıca, saç köklerinin tek tek alınması sayesinde doğal görünümlü sonuçlar elde etmek daha kolaydır. FUE yöntemi, saç ekimi işlemi için en yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biridir.

Son Güncelleme: 16. Mart

Dr. Asuman Çaylar tarafından hazırlanmıştır.

FUE nedir? hakkında daha fazla bilgi almak için formu doldurun biz sizi arayalım