Ameliyatsız yüz germe nedir? içeriğimiz yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır. Sağlığınızla ilgili tüm sorularınız, endişeleriniz, teşhis veya tedavi için mutlaka doktorunuza veya sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Ameliyatsız yüz germe, cerrahi olmayan, minimal invaziv tıbbi estetik prosedürlerin kullanılmasıyla yüz bölgesindeki sarkma, kırışıklıklar ve yaşlanma belirtilerinin giderilmesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem, cerrahi yüz germe prosedürlerine alternatif olarak tercih edilebilir.

Ameliyatsız yüz germe, birkaç farklı prosedürün kombinasyonu olabilir. Bu prosedürler arasında botoks enjeksiyonları, dolgu uygulamaları, mezoterapi, radyofrekans, lazer tedavisi ve mikro iğneleme gibi tedaviler yer alabilir. Bu teknikler, yüz bölgesindeki sarkma ve kırışıklıkları azaltarak, cilt dokusunu sıkılaştırarak ve yüz hatlarını yeniden şekillendirerek daha genç, daha taze bir görünüm sağlar.

Botoks enjeksiyonları, yüz kaslarının geçici olarak gevşemesine neden olarak, kırışıklıkların ve çizgilerin görünümünü azaltır. Dolgu uygulamaları ise cildin altındaki hacim kaybını doldurarak, yüz hatlarını yeniden şekillendirir. Radyofrekans ve lazer tedavileri, cildin alt tabakalarında ısı enerjisi kullanarak, kollajen üretimini artırarak ve cilt dokusunu sıkılaştırarak, yüzün daha sıkı ve gergin görünmesine yardımcı olur.

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları, genellikle lokal anestezi altında yapılır ve işlem süresi prosedürlere göre değişebilir. İşlem sonrasında, hafif bir şişlik veya kızarıklık görülebilir, ancak bu genellikle birkaç gün içinde geçer. Etki süresi kişinin yaşına, cilt tipine ve uygulama bölgesine göre değişebilir ve belirgin sonuçlar genellikle birkaç hafta sonra ortaya çıkar.

Son Güncelleme: 16. Mart

Dr. Asuman Çaylar tarafından hazırlanmıştır.

Ameliyatsız yüz germe nedir? hakkında daha fazla bilgi almak için formu doldurun biz sizi arayalım